Sousedé
(1/3)
330 000 Kč
Poznámka k ceně: Minimální kupní cena!
ID nemovitosti:324
Stav nemovitosti:Špatný
Užitná plocha:289 m2
Plocha pozemku:289 m2
Počet místností:1
Datum vložení:starší půl roku
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Jedná se o prodej v rámci insolvenčního řízení dlužníka nejvyšší nabídce!

Předmětem prodeje je spoluvlastnický podíl ve výši id. 2/3 na pozemku parc. č. St. 69/1, na pozemku stojí stavba bez čp/če, zem. stav, část objektu stojí i na cizích pozemcích, které jsou ve vlastnictví jiných osob. Pozemek a stavba jsou zaps. na LV č. 603, k.ú. Hostěradice na Moravě. Jedná se o stavbu zemědělské stodoly, zděný objekt se sedlovou střechou, v minulosti využívaný pravděpodobně jako sklad. V době prohlídky zdevastovaný k asanaci nebo nákladné rekonstrukci.

Obec Hostěradice se nachází v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji 50 km jižně od Brna. Skládá se ze tří menších částí – Hostěradic, Míšovic a Chlupic.

Rozloha obce je 27,45 km2, počet obyvatel k 1.1.2021 je 1603.
Přímo v katastrálním území Hostěradice se nachází dva zatopené lomy, z nichž větší východní je soukromým pozemkem a od r. 2020 je veřejnosti uzavřen. Je využíván především klubem potápěčů.

Poloha Hostěradic je dána rozhraním mezi Českomoravskou vrchovinou a Karpatskou soustavou, rozhraním zvaným Miroslavská hrásť.
Pod Miroslavskou hrástí, v nížině zvané Boskovická brázda, leží Míšovice ve výšce 219 m n. m., Hostěradice ve výšce 212 m n. m. a Chlupice ve výšce 217 m n. m.

Potok Skalička, protékající od západu okolo Chlupic, přijímá pod Hostěradicemi Míšovický potok pramenící za Míšovicemi a protékající celou obcí.

Přirozeným centrem celého regionu je město Brno, vzdálené 50 km od Hostěradic. Mezi regionální centra této oblasti se řadí kromě Znojma i město Ivančice, které sice leží již na území jiného okresu (Brno-venkov), ale jen ve vzdálenosti 23 km od Hostěradic.

V obci působí několik firem a živnostníků, které poskytují nejrůznější služby, obec má veřejné osvětlení, je zcela plynofikována, má kanalizaci na dešťovou i splaškovou vodu s napojením na čističku odpadních vod. V obci je pošta a ordinace praktického lékaře pro dospělé.

Nachází se zde Mateřská škola a Základní škola, která poskytuje základní vzdělání žáků 1. stupně (1. až 5. třída).

V obci je k dispozici veřejná knihovna a kulturní dům, v jehož prostorách se nachází velký sál vhodný pro pořádání různých kulturních i společenských akcí (např. plesy, taneční zábavy, koncerty, rodinné oslavy a svatby, setkání důchodců, školní divadlo apod.). V obci se pořádá jednou za rok pouť, masopustní oslavy, pálení čarodějnic, rozsvícení vánočního stromu a jiné. Ke sportovnímu vyžití v obci slouží fotbalové hřiště, dětské hřiště a školní tělocvična.

Základní údaje

Typ konstrukce
Zděná
ID nemovitosti
324
Stav objektu
Špatný
Užitná plocha
289m2
Plocha pozemku
289m2
Místností
1
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Petra Menšíková
Petra Menšíková
Zobrazit
kontakt
Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

© 2023 Sousedé