Sousedé
(1/25)
nebyla stanovena
Poznámka k ceně: Cena na vyžádání
ID nemovitosti:357654
Stav nemovitosti:Bezvadný
Užitná plocha:398 m2
Plocha pozemku:5.003 m2
Datum aktualizace:20. září 2023
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Nabízíme na prodej vícegenerační rodinný dům a penzion s pozemkem 5003 m2 v krásném prostředí ´Pošumaví´, v podhůří Šumavy na kraji historického města Prachatice.
Plně funkční dům a penzion má 6 pokojů a velký byt pro majitele, nebo provozovatele. Dále wellness zónu, bazén, bar s krbem, potůček s příjemným posezením. Velký pozemek a další stavba skýtá možnost obchodního využití včetně hospodářských a ubytovacích kapacit.

Penzion byl postaven v roce 1991 a v roce 2017 proběhla velká rekonstrukce. Pokoje jsou 3 třílůžkové s koupelnami a 3 dvoulůžkové. Wellness zóna je s vířivkou, dvěma saunami a relaxační místností. Posezení a bar má kapacitu pro celý penzion. Venkovní bazén je krytý s vydlážděnou relaxační plochou.
Pozemek je oplocený a na části je malé stádo daňků.

Penzion je vhodný i pro dvougenerační rodinu s využitím všech možností ubytování a hospodaření. Případnou výměnu !!! za dva pražské (případně jiné) byty a hypotéku zajistíme !!!
Ubytovací výnosnost je minimálně 40 tisíc měsíčně s malými stavebními úpravami minimálně 60tisíc měsíčně plus případný hospodářský zisk. Snížení ceny investice je možné i případným prodejem části velkého pozemku.

Hlavní budova penzionu je čtyřpodlažní, pitná voda je z Husinecké přehrady a na pozemku je včetně potůčku vlastní studna. Vytápění je centrální etážové kotlem se zásobníkem na pelety nebo uhlí. Doplňkovým přitápěním na dřevo je několik krbů.

Ve spodní části je wellness zóna, větší pokoj s kuchyňským koutem, krbem a koupelnou.
Ve zvýšeném přízemí je velký velmi příjemný byt s terasou. V prvním patře jsou tři velké pokoje s koupelnami. V podkroví jsou dva menší útulné pokoje.

V současné době je provozován penzion U Kubátů ve Starých Prachaticích a na webu je momentální nabídka služeb.

Základní údaje

Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
S vybavením
ID nemovitosti
357654
Stav objektu
Bezvadný
Užitná plocha
398m2
Plocha pozemku
5003m2
Energetická náročnost
G (i)
Poloha v obci
Okraj obce

Poloha na mapě

Foto - Václav Vachta
Václav Vachta
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Optimal

© 2023 Sousedé