Sousedé
710 000 Kč
Poznámka k ceně: vč. realitního a právního servisu
ID nemovitosti:390204
Stav nemovitosti:K rekonstrukci
Užitná plocha:320 m2
Plocha pozemku:142 m2
Datum aktualizace:30. května 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Stavba s číslem evidenčním v hezké a klidné malé osadě Ovesné na okraji Šumavy a Blanského lesa, v oblasti krásného Boleticka.

Ovesné bývala vesnice s více než stovkou obyvatel, převážně německé národnosti. Nyní je zde 18 adres. Jak je pro tuto oblast typické, i tady se nachází velká náves, kterou lemují historické, architektonicky zajímavé usedlosti a chalupy (v naprosté většině velice hezky opravenými). Hezkou atmosféru Ovesného dotváří velké množství okolních lesů a horských luk. Skvělé je, že vesnice není dotčena dopravním provozem. Přesto je osada velice dobře dostupná, neboť leží 3 km m od komunikace Prachatice-Český Krumlov a je zde vlaková zastávka. Prachatice jsou vzdálené 10 km, Český Krumlov 30 km, České Budějovice a Lipenská přehrada 40 km.

Stavba obdélníkového půdorysu o rozměrech cca 15x9,5 m je delší dobu neobývána a vyžaduje rekonstrukci. Disponuje dvěma podlažími, využitelná je i půda, kde je dostatečná světlá výška. Součástí objektu je i velký klenutý sklep.

K nemovitosti nenáleží žádný pozemek. Před štítovou zdí je pozemek ve vlastnictví obce, z jedné boční strany je pozemek o vel. 77 m2 ve vlastnictví ČR (možno požádat o odkoupení).

V současné době není nemovitosti napojena na žádné sítě.

Kdo hledá klid, krásnou krajinu, možnost vybudovat vnitřní prostory dle své fantazie a potřeb, je Ovesné ta správná adresa.

Základní údaje

Typ konstrukce
Jiná
ID nemovitosti
390204
Stav objektu
K rekonstrukci
Užitná plocha
320m2
Plocha pozemku
142m2
Energetická náročnost
G (i)
Foto - Josef Rychtář
Josef Rychtář
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Profil

© 2024 Sousedé