Sousedé
8 700 000 Kč
Poznámka k ceně: vč. všech právních realitních služeb
ID nemovitosti:380976
Stav nemovitosti:Po rekonstrukci
Užitná plocha:350 m2
Plocha pozemku:2.499 m2
Datum aktualizace:19. března 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Hledáte hezké a kvalitní bydlení na Šumavě, hledáte klid a zároveň chcete mít blízko veškerou občanskou vybavenost, hledáte komfort a dostatek prostoru jak uvnitř, tak venku?

Máme pro vás rodinný dům na okraji Volar, který nabízí skutečně mnoho – kromě jiného hezké klidné místo s krásným výhledem, zdařilou kvalitní rekonstrukci, dostatečnou obytnou i užitnou plochu, krásnou terasu či velký pozemek.

Dům o stávající dispozici 5+1 (kterou lze ještě zvětšit) se nachází v okrajové části města, všechny služby jsou v dochozí vzdálenosti a zároveň je blízko do přírody. Blízko je i k Lipenské přehradě (20 km), na hřebenové šumavské vrcholy nebo do lyžařských areálů, k Soumarskému mostu či jiným turistickým cílům.

V posledních šesti letech prošla nemovitost rozsáhlou rekonstrukcí. Protože pracovním oborem majitele je stavebnictví, je garantována kvalita provedených prací a použitých materiálů a technologií.

Technické informace: stavba z r. 1902, smíšené zdivo, zateplení minerální vatou, střešní krytina Bramac, plastová okna, nové podlahy vč. vodorovných a svislých izolací, topení zplynovacím kotlem na pevná paliva (přikládání 1x denně) s akumulační nádrží, solární panely na ohřev vody, v přízemí podlahové topení, internetové a TV rozvody do všech místností, vrtaná studna, obecní kanalizace, dešťová voda do nádrže na zalévání.

Dispozice: Přízemí domu dominuje hlavní obytný prostor s obezděnou krbovou vložkou a krásná kuchyně (mimo jiné vestavěné spotřebiče, dvířka z masivu, žulová pracovní deska atd)., dále dva pokoje, velká luxusní koupelna s vanou i sprchovým koutem. Z centrálního schodiště (po nímž je spíž – částečně zapuštěná pod úroveň podlahy) se vstupuje do podkroví (zde chybí dokončovací práce), kde se nachází dva pokoje, koupelna a šatna. V přízemí dále kotelna a techn. místnost (s WC), odkud je vstup do půdního prostoru, který už je částečně obyvatelný, další dva pokoje by tam mohly vzniknout (možný vstup i z chodby obytné části).

Dílna: K severní štítové zdi domu přistavěna hrubá stavba dílny o vel. 75 m2, může sloužit jako sklad či jako garáž pro více aut, využitelný půdní prostor – ve štítu se nachází okno, takže lze propojit s 2. NP hlavní stavby. Na dostavbu už je zakoupen materiál – krov i střešní krytina.

Terasa: Vstup z hl. obytného prostoru i z techn. místnosti, orientována na západ, větší část terasy je zastřešena, nad zbylou částí lze natáhnout markýzu, s krásnými výhledy do přírody vč. pohledu na vrchy Bobík a Jedlová a také na nádherné západy slunce, krásný krb s udírnou a hliněnou pecí na chléb a pizzu.

Pozemek: Oplocený, vel. 2499 m2, předzahrádka před vchodem, prostor před terasou užíván jako dětské hřiště vč. dřevěné konstrukce s houpačkou a skluzavkou, prostor vedle domu v příjezdové části je zpevněn, zadní část pozemku užívána jako zahrada, kde se nachází skleník a dřevěná kolna s novým sklepem.

Jak je patrno, tento dům má velký potenciál a splňuje vše pro krásné bydlení. Proto neváhejte a domluvte si osobní prohlídku.

Základní údaje

Kanalizace
Žumpa, septik
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
Bez vybavení
ID nemovitosti
380976
Stav objektu
Po rekonstrukci
Užitná plocha
350m2
Plocha pozemku
2499m2
Energetická náročnost
G (i)
Poloha v obci
Okraj obce
Foto - Josef Rychtář
Josef Rychtář
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Profil

© 2024 Sousedé