Sousedé
(1/25)
Rezervace
nebyla stanovena
Poznámka k ceně: vč. všech právních realitních služeb
ID nemovitosti:350222
Stav nemovitosti:Bezvadný
Užitná plocha:380 m2
Plocha pozemku:1.391 m2
Datum aktualizace:10. května 2023
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Na prodej ojedinělý celek dvou nemovitostí v historickém centru Vimperka, nedaleko náměstí v ul. Zlatá stezka. Nemovitosti se nachází těsně pod středověkými hradbami s baštou, která stojí mezi oběma prodávanými budovami a která, i když není součástí prodeje, dělá nabídku výjimečnou. Kdo může říci, že jeho dům chrání mohutná kamenná bašta?

První nemovitostí, která se nachází v přední části se vstupem ze Zlaté stezky, je zděný měšťanský dům z počátku 20. st. o dispozici 3+1. Všechny místnosti jsou velice prostorné s hezkými prvky – dřevěná podlaha, vysoká dřevěná okna, vysoké stropy s fabiony, původní dlažba v chodbě… Další obytný prostor lze získat z prostorné půdy, která má stejný půdorys jako obytná část. Podél jižní části domu je vybudovaný balkon se vstupem z obývacího pokoje a s hezkým výhledem do údolí řeky Volyňky a na zalesněný kopec Na Chválovně. Součástí domu je krásný sklep s klenutým stropem o vel. 20 m2. Před domem je malá předzahrádka, která by mohla být využita jako parkovací stání pro 2 až 3 auta.

V zadní části celku je druhá nemovitost z 20. let. 20 st. užívaná jako chalupa o dispozici 2+1 s částečně krytým, jižně orientovaným zápražím, kde určitě oceníte posezení se soukromím a také opět krásný výhled do údolí a do krajiny směrem k Hájné Hoře. I zde je možno využít půdu k vestavbě. Pod chalupou se nachází svažitá terasovitá zahrada s několika ovocnými stromy.

V obou nemovitostech je lokální topení, je zaveden obecní vodovod a elektřina. Nemovitosti je možno napojit na kanalizaci vedoucí v ulici, chalupa má nyní odpad řešen septikem s přepadem.

Ve fotogalerii, kde naleznete i orientační půdorys obou objektů, je první část věnována představení domu, ve druhé části galerie najdete fotografie chalupy.

Nabídka je určena pro vícegenerační rodinu nebo pro ty, kteří chtějí část využít k bydlení a část k podnikatelským účelům, např. v oblasti ubytovacích služeb, a zájemcům, kteří ocení jedinečnost lokality i nemovitosti.

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

Základní údaje

Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
Bez vybavení
ID nemovitosti
350222
Stav objektu
Bezvadný
Užitná plocha
380m2
Plocha pozemku
1391m2
Energetická náročnost
G (i)
Foto - Josef Rychtář
Josef Rychtář
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Profil

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2023 Sousedé