Sousedé
(1/25)
4 200 000 Kč
Poznámka k ceně: včetně provize a právního servisu
ID nemovitosti:367798
Stav nemovitosti:Bezvadný
Užitná plocha:400 m2
Plocha pozemku:852 m2
Sklep:ANO
Datum aktualizace:9. října 2023
Energetická náročnostG ( )
Roční spotřeba energie538 kWh/m2

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný dům venkovského typu na návsi v Plzni Malesicích.
Jedná se o původní venkovskou chalupu (statek), skládající se ze dvou budov spojených vstupní branou. Odhad výstavby rok 1800. Obě budovy mají čísla popisné, ale jen v jedné je částečně zrekonstruovaná menší obytná část, kam je zavedena el.ektřina a voda ze studny. Dispoziční řešení obytné části je 2+1, jedná se o pokoje s výměrou 23,13 m2 a 10,19 m2 (šířka menšího pokoje je pouze 1,98 m), průchozí z kuchyně, ve které jsou umístěna kamna na tuhá paliva a příprava na kuchyňskou linku. Skrze kuchyň se prochází nejen do pokojů, ale i do koupelny s WC. Dále je zde koupelna se sprchou a s WC a vstupní prostor (předsíň). Odtud je také vstup do sklepa, který se nachází jen pod částí obytných místností a vstup na půdu. Koupelna byla vybudována nově, v této části je i nový rozvod el.energie a voda je vedena v plastu. Druhou a větší část domu tvoří hospodářské prostory (původní stáje, chlívy atd.)
Druhá budova má původní obytné místnosti ve špatném stavu, dále jsou zde hospodářské prostory a část sloužila jako garáž. Obě budovy mají prostorné půdy. Rekonstrukcí a zavedením energií je možné dobudovat další obytné místnosti jak v přízemí, tak v podkroví obou domů. Vzhledem k technickému stavu původního krovu je potřeba v tomto případě počítat i s kompletní rekonstrukcí celé střechy (u obou domů). V případě demolice obou objektů je nutné novou stavbu postavit se stejnou výškou a se sedlovou střechou. Jinou stavbu stavební úřad nepovolí. Bez rekonstrukce je dům svou velikostí rekonstruované části vhodný pouze pro 2 dospělé osoby.
Celková plocha pozemku je 852 m2, zastavěná plocha obou domů činí cca 400 m2. Na pozemku se nachází kopaná studna, ze které je zavedena voda do domu, odpad je řešen septikem. Malesice zatím nejsou napojeny na obecní sítě, dobudování přípojek je plánováno v roce 2026. Topení zajišťují kamna na tuhá paliva umístěná v prostoru kuchyně, ohřev vody elektrický bojler (100 l). Okna jsou původní špaletová dřevěná, v koupelně je plastové okno.
Plzeňská část Malesice je dostupná prostřednictvím autobusové dopravy, zastávka autobusů je přímo před domem. V Malesicíchje obecní úřad, pošta, základní a mateřská škola, obchod potravin a koupaliště.

Základní údaje

Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
Bez vybavení
ID nemovitosti
367798
Stav objektu
Bezvadný
Užitná plocha
400m2
Plocha pozemku
852m2
Počet sklepů
1
Energetická náročnost
G (i)
Foto - Bc. Lucie Doubravová
Bc. Lucie Doubravová
Zobrazit
kontakt
RE/MAX InterCora

© 2023 Sousedé