Sousedé
(1/22)
pohled obchod podloubí
13 000 000 Kč
Poznámka k ceně: + provize RK, včetně právního servisu
ID nemovitosti:05551
Stav nemovitosti:Dobrý
Užitná plocha:290 m2
Plocha pozemku:246 m2
Datum aktualizace:6. března 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji výjimečný, původně renesanční dům z 2. pol. 16. století v ul. Dr. Stejskala v centru Českých Budějovic. Jedná se o řadový měšťanský dům s atikou, sedlovou střechou a loubím v průčelí se dvěma arkádami a raně renesanční křížovou klenbou. Historické klenby jsou z velké části zachovány v celém objektu. Fasáda je vrcholně klasicistní. Dům se skládá z hlavní budovy a dvorního křídla, které uzavírá menší nádvoří. Dům je částečně podsklepen klenbovým sklepem. Nemovitost je vedena jako nemovitá kulturní památka v památkově chráněném území.
Objekt má dvě nadzemní podlaží a podkroví. V přízemí (1. NP) sídlí od roku 1990 provozovna zlatnictví Granát, se samostatným vchodem z ulice. Zastavěná plocha přízemí hl. budovy (bez podloubí a dvorního traktu) měřená z katastru nemovitostí je ca 110m2, plocha nádvoří ca 25m2, plocha dvorního traktu ca 75m2. Celkový pozemek dle Katastrálního úřadu je o výměře 246m2.
V 2. nadzemní podlaží (NP) je byt o dispozici 3+1 o ploše přibližně 85m2. Byt byl před ca 20 lety v rámci možností historických prostor ca ze 2/3 modernizován (podlahy, koupelna, zázemí kuchyně). V tomto patře nacházejí další prostory, aktuálně využívané jako sklady (dříve byty). Dvorní trakt je zde se propojen otevřenou pavlačí. Celková užitná plocha 2. NP je ca 190m2. Z toho skladové prostory tvoří ca 70 m2.
V podkroví je částečně modernizovaný byt 2+kk a rozlehlé půdní prostory.
Ulice Dr. Stejskala je oblíbenou lokalitou mezi náměstím Přemysla Otakara II. a nábřežím Malše. V blízkosti se rovněž nachází parkovací dům a veřejná parkoviště. Vzdálenost k hlavnímu budějovickému náměstí Přemysla Otakara II. je pouhých 60m.
Dům je vhodný jako kombinace bydlení s využitím přízemních prostor, s možností měsíčního příjmu, či jako investice s pravidelným měsíčním výnosem. Znění nájemních smluv a informace o výnosech je možné poskytnout na vyžádání. Prohlídka nemovitosti po dohodě s realitním makléřem zakázky.

Základní údaje

Dopravní spojení
MHD
Příjezd
Dlažba
Elektrický proud
230 V
Kanalizace
Veřejná kanalizace
Zavedené inž. sítě
TelefonPlyn
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Způsob vytápění
Lokální - plynové
Typ konstrukce
Zděná
Vybavení bytu
Bez vybavení
Cena nezahrnuje
Provize
ID nemovitosti
05551
Stav objektu
Dobrý
Užitná plocha
290m2
Plocha pozemku
246m2
Poloha domu
3
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Jiří Rosenfelder
Jiří Rosenfelder
Zobrazit
kontakt
RK Stejskal & Šandera s.r.o.

© 2024 Sousedé