Sousedé
17 000 000 Kč
ID nemovitosti:1593703516
Stav nemovitosti:Bezvadný
Užitná plocha:177 m2
Plocha pozemku:154 m2
Počet místností:6
Sklep:ANO
Datum vložení:17. října 2020
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Prodej historického rodinného domu v úzkém centru města Olomouce, ulice Žerotínovo náměstí. První písemná zmínka o domu pochází z roku 1450, kdy jistý rytíř Markvart ze Zvole kupuje tento dům jako svatební dar pro svoji ženu Zuzanu. S ohledem na gotické sklepení je předpoklad původní výstavby v průběhu 14. století. Jedná se o měšťanský gotický pravovárečný dům, renesančně přestavěný, s klasicistní úpravou průčelí. Dům je průběžně udržován ve výborném technickém stavu a trvale obýván. Nachází se v řadové zástavbě, je z větší části podsklepen, do ulice má 2 nadzemní podlaží, směrem do dvora 3 podlaží a menší zahradu s posezením ve vnitrobloku. K dispozici nabízí 6 pokojů a dvě kuchyně + zázemí. V současnosti je dům využíván jako dvougenerační se dvěma samostatnými bytovými jednotkami a zázemím. Celková výměra pozemku činí 154 m2, zastavěná plocha 1.NP 103 m2. Nemovitost je zapsána na seznamu kulturních památek.

DISPOZICE:
1.PP:
- Původní sklep 3,4 m2.
- Novější sklepní část – 4 místnosti o celkové výměře 21,4 m2.
1.NP:
- Vstupní hala 18,1 m2 včetně gotické chodby.
- Pokoj „pro služku“ 5,25 m2 + koupelna s WC 3,5 m2.
- Komora 6,4 m2 + další komora 1,1 m2.
- Samostatný apartmán 15,37 m2 + kuchyně 7,7 m2 + koupelna s WC 3,2 m2.
- Pokoj pro hosty (původně byl propojen schodištěm s apartmánem) přístupný ze schodiště 14,6 m2.
2.NP:
- Chodba 3,1 m2.
- Dětský pokoj průchozí 14,3 m2.
- Dětský pokoj samostatný 15,6 m2.
- Koupelna s WC 4,5 m2.
3.NP:
- Chodba 3,12 m2.
- Kuchyně 10,2 m2.
- Obývací pokoj 26,1 m2.

STAV A VYBAVENÍ:
Dům zděný, kamenné a betonové základy, stropy trámové, střecha sedlová, dřevěný krov, nová střešní krytina – bobrovka, klempířské prvky měděné. Půdní prostor není využit k bydlení, avšak dostatečná světlá výška krovu vybízí k dalšímu využití.
Nedávné rekonstrukce:
Rok 2014 – kompletně nová střecha – krov, krytina, klempířské prvky, dále renovace všech oken.
Rok 2008 –nové povrchy v přízemí a prvním patře (omítky, podlahy, izolace), nová elektroinstalace, rekonstrukce kanalizace, nové rozvody, odvlhčení domu a sanace systémem Aquapol.
Vytápění ústřední – plynový kondenzační kotel pro celý dům.
Ohřev TUV – plynový průtokový ohřívač pro obě koupelny, dále v každé kuchyňské lince elektrický průtokový ohřívač samostatně.
Okna dřevěná kastlová v dobrém stavu po renovaci, na venkovním křídle izolační dvojsklo. Interiérové dveře dřevěné lakované, vstupní dveře dřevěné, do dvora plastové.
Podlahy keramická dlažba, v pokojích dřevěná prkenná + koberec, v obývacím pokoji parkety.
Kuchyňská linka v apartmánu se sklokeramickou varnou deskou a digestoří, v patře kombinovaný sporák s plynovou varnou deskou, lednice v obou kuchyních volně.
Dům je napojen na všechny inženýrské sítě – elektřina, plyn, voda, kanalizace.

NÁKLADY NA PROVOZ:
- Elektřina 980,- Kč měs.
- Plyn 2.300,- Kč měs.
- Voda 870,- Kč měs.

ŽEROTÍNOVO NÁMĚSTÍ:
Žerotínovo náměstí se nachází doslova pár kroků od historického jádra města, Horního i Dolního náměstí. Nachází se na nejvyšším z olomouckých návrší, svému názvu vděčí pánům ze Žerotína, kteří kolem roku 1610 vybudovali na rohu Panské a Purkrabské ulice renesanční palác. Dominantou náměstí je kostel Svatého Michala z počátku 13. století.
Říká se, že Žerotínovo náměstí a přilehlé malebné uličky jsou takovým olomouckým městem nad městem. Patrně díky jedinečné atmosféře, kterou si toto místo dokázalo udržet ještě v 60. letech minulého století, kdy snad nejdéle vzdorovalo moderním proměnám města.
Nedalekými Michalskými schody či Katovskou brankou se dostanete do Bezručových sadů či Botanické zahrady, vyhledávanými místy pro odpočinek a relaxaci.

Dům je díky svému umístění v úzkém historickém centru města jedinečnou investiční příležitostí. Nabízí různé možnosti využití. Krom bydlení v místě s „géniem loci“ dob dávno minulých, přitom v příjemně tiché lokalitě, lze uvažovat také o využití k různým komerčním nebo obchodním účelům.

Základní údaje

Dopravní spojení
AutobusVlakMHDSilniceDálnice
Příjezd
Dlažba
Elektrický proud
400 V
Kanalizace
Veřejná kanalizace
Zavedené inž. sítě
InternetPlyn
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Způsob vytápění
Ústřední - plynové
Typ konstrukce
Zděná
Okna
Dřevěná
Vybavení bytu
Částečně vybaveno
Vytápění podrobnosti
El.kotel
ID nemovitosti
1593703516
Stav objektu
Bezvadný
Užitná plocha
177m2
Plocha pozemku
154m2
Místností
6
Počet sklepů
5
Poloha domu
1
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Jaroslav Šilhavík
Jaroslav Šilhavík
Zobrazit
kontakt
RUBIKO, úvěry bydlení investice, s.r.o.

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2020 Sousedé