Sousedé
(1/25)
Cena na dotaz
ID nemovitosti:22121
Stav nemovitosti:Dobrý
Celková plocha:376 m2
Užitná plocha:1.423 m2
Podlahová plocha:1.423 m2
Plocha pozemku:1.423 m2
Datum vložení:16. února 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji jedinečný secesní dům v historickém jádru Plzně. Dům vystaven v roce 1905 podle projektu stavitele Františka Kotka. Stavba vznikla na základech štítového dvoupatrového domu zvaného U radlice. Vystaveno pro císařského radu a obchodníka se soukenným zbožím měšťana plzeňského pana Jana Wýtwaru. Dům dále zařazen do souboru 250 ti domů s jedním právem várečným.
Tento dům s výměrou více jak cca 1423 m2 je tvořen dvěma spojenými objekty se zastavenou parcelní plochou 376 m2. Komerční část je využívána jako prodejna potravin, druhá část jako Casino (nájemní podmínky - info u makléře nabídky). Přední objekt momentálně disponuje třemi jednotkami o rozloze cca 146 m2, které se využívají jako advokátní kancelář a 2 x bytové prostory. Zadní bytový trakt prázdný, dříve využíván jako penzion - disponuje třemi prostory o výměře cca 52 m2.
Sklepní prostory v dobré kondici, vytápěny - částečně obyvatelné(kancelář), částečně využívané jako sklepní kóje.
Činžovní dům má jeden podkrovní prostor o výměře cca 174 m2 a venkovní terasu nad zadním objektem, která by mohla do budoucna poskytnou další bytovou plochu - cca 50 m2.
Objekt napojen na všechny inženýrské sítě. V památkové péči.

DĚJINY
Novostavba od základu na místě zbořeného domu (dvoupatrový štítový dům zvaný U radlice byl zbořen počátkem 20. stol.), postaven spolu se sousedním čp. 237, secesní fasáda, v interiérech secesní štuková výzdoba.
Na arkýři ve výši parapetu 2. patra provedena kruhová mozaika ženské busty pravděpodobně Panny Marie (jen doplním - tvořeno dle předlohy obrazu v držení rodiny - foto) Okna 1. a 2. patra obdélná v profilovaných šambránách s bohatě zdobenými parapetními výplněmi (pod okny 1. patra balustráda, pod okny 2. patra plastické rostlinné motivy), okna 2. patra navíc opatřena trojúhelnými frontony s kartušemi a rostlinným dekorem. Okna 3. patra polokruhem zakončená, rámovaná secesním dekorem. Fasádu po stranách rámují pilastry se secesními hlavicemi. V ose štítu obdélný vstup na balkon, rámovaný sdruženými pilastry. Štít zakončen trojúhelným nástavcem.

V případě více zájemců o nemovitost, si majitel vyhrazuje právo prodat nemovitost zájemci s nejvyšší nabídkou.

Základní údaje

Dopravní spojení
MHDSilnice
Příjezd
Dlažba
Elektrický proud
230 V
Kanalizace
Veřejná kanalizace
ID nemovitosti
22121
Stav objektu
Dobrý
Celková plocha
376m2
Obytná plocha
1423m2
Užitná plocha
1423m2
Plocha pozemku
1423m2
Poloha domu
1
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Pavel Brůha
Pavel Brůha
Zobrazit
kontakt
Swiss Life Select Reality

© 2024 Sousedé