Sousedé
(1/8)
Mapa 1
13 600 000 Kč
ID nemovitosti:CB230616
Stav nemovitosti:Bezvadný
Celková plocha:798 m2
Užitná plocha:540 m2
Plocha pozemku:798 m2
Datum aktualizace:7. května 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme dva polyfunkční domy na náměstí v Prachaticích. První dům - bývalé rodiny Rumpálů je postaven na Velkém náměstí ve středu jihovýchodní strany na stavební parcele číslo 42/1 a druhý navazující z ulice Křišťanovy na p. č. 42/2. Dům samotný je složen ze tří křídel, která společně vytváří atraktivní pasáž vedoucího do bývalého kina. Jeho půdorys tvoří jedinečné podloubí, které vystupuje do náměstí. V domě proběhla rekonstrukce střechy (nová před cca 20lety), výměna oken, nová fasáda. V současné době je užívána pouze část prvního nadzemního podlaží jako tržiště. Dům sestává z čelního a dvou bočních křídel, které tvoří pasáž, které zpřístupňuje bývalé kino. Půdorys domu vystupuje do náměstí podloubím. Fasáda je bohatě zdobená a to ve třech horizontálních pásech malovaným sgrafitem zobrazující bitvu antických bojovníků - Trojská válka a ornamentálně rostlinnými motivy.... . Dům byl postaven po roce 1544 Šebestiánem Rumpálem (zámožný obchodník se solí), který patřil k nejbohatším patricijským rodinám. Vnitřní prostory k rekonstrukci. K domu je vydané stavební povolení. je možnost realizovat přestavbu na základě povolení, nebo ukončit a řešit vlastní projekt rekonstrukce.

Připojení na inženýrské sítě:
Budova je připojena na kanalizaci a vodovod v přilehlé komunikaci, Na rozvod elektroinstalace je napojena zemním kabelem, má možnost napojení na zemní plyn, který je veden podél domu na náměstí.

Dispozice domu jsou velmi členitá, nelze podrobně popsat v prezentaci.

Jednoduchý popis dispozicí:
Dům č. p 41 - Velké náměstí:
Přízemí: pasáž spojující oba domy (prostor z části otevřen a z části uzavřen průchozími dveřmi. Po stranách útulné sklepy (bývalé sklady, prodejny). Z náměstí vstup do prodejny a navazujících skladů - 180m2.
1.patro: bytové prostory (nepoužívané, k rekonstrukci). 1 x byt - 140m2, 1x byt 65m2, 1x byt 55m2 + společné prostory (chodby, schodiště). Navazuje půdní prostorný prostor (možnost půdní vestavby).

Dům č. p. 179 - Křišťanova ulice:
Přízemí: obchodní otevřený prostor se sklady a zázemím - 220m2.
1.patro a mezipatro levé části - bývalé kino, divadlo, sladovna - zhruba 400m2.

Dům má dobrou orientaci ke světovým stranám, je umístěn v centru města a je obklopen řadovou zástavbou obdobných nemovitostí. Veškeré výměry jsou nepřesné na jednotky m2, proběhlo vlastní měření.


PENB – průkaz energetické náročnosti, hodnota G. Novela zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií ukládá realitním kancelářím od 1.7.2015 povinnost zveřejňovat hodnotu energetické náročnosti prodávané nemovitosti. Pokud prodávající nemá průkaz energetické náročnosti (PENB), je zprostředkovatel povinen ze zákona uvést hodnotu G, ačkoliv označení nemusí odpovídat skutečnému stavu nemovitosti.

Prohlídka možná od 15. 07. 2023 a to na základě telefonické domluvy, vážného zájmu.

Těším se na Vás na prohlídce této jedinečné nemovitosti.

Dostupná vybavenost: škola, školka, nákupní centrum, restaurace, pošta, místní úřad, lékař, kulturní zařízení, koupaliště. Technický popis: vybavení: sklep, parkování u domu (veřejné)

Základní údaje

Parkování
Parkování na ulici
Elektrický proud
230 V400 V
Zavedené inž. sítě
Plyn
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Typ konstrukce
Jiná
Cena nezahrnuje
Právní servisProvize
ID nemovitosti
CB230616
Stav objektu
Bezvadný
Celková plocha
798m2
Obytná plocha
260m2
Užitná plocha
540m2
Plocha pozemku
798m2
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Romana Kolářová
Romana Kolářová
Zobrazit
kontakt
SORENT - CB s.r.o.

© 2024 Sousedé