Sousedé
9 990 000 Kč
ID nemovitosti:369146
Stav nemovitosti:Bezvadný
Celková plocha:3.459 m2
Užitná plocha:300 m2
Plocha pozemku:3.459 m2
Datum aktualizace:28. června 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Rád bych Vám nabídl ke koupi tuto zajímavou nemovitost-chatu, která se nachází v obci Světlá Hora, a to přesněji v její části Suchá Rudná, jenž je součástí krásných a drsných Jeseníků. Chata není podsklepena a byla postavena jako nová v roce 1988 na původních základech německé chalupy. Je zasazena v udržované zahradě o výměře 2.829 m2, jež nabízí dokonalé soukromí a sportovní vyžití.
Chata má tři zcela samostatné mezonetové apartmány. Ideální příležitost pro možnost využití jednotlivých apartmánů pro kombinaci rodinné rekreace a komerčního využití ke krátkodobým pronájmům. Kapacita jednotlivého apartmánu jsou 4 lůžka + dvě přistýlky. Celková kapacita chaty je 12 lůžek + 6 přistýlek. Okna jsou dřevěná a doplněna o předokenní žaluzie. V roce 2003 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a chata byla zateplena polystyrenem o tloušťce 7 cm a stropy byly zaizolovány vatou. Každý apartmán má vlastní vytápění akumulačními kamny a k dispozici je také krb. Ohřev vody je zajištěn dvěma bojlery pro jeden apartmán. V roce 2010 byla pro celou chatu vybudována nová biologická čistička odpadních vod. Vlastní vodovodní vrt hluboký 27 m ve skalním podloží, který produkuje horskou vodu majitelé pořídili včetně kvalitní technologie v roce 2021. Kvalitní voda a čistý vzduch jsou nesmírnou předností této oblasti.
Celkem jsou k dispozici tři samostatné apartmány.

Přízemí /56 m2/ – zádveří, technická místnost, WC, schodiště, předsíň, obývací pokoj se vstupem na vlastní terasu a rozkládací pohovkou a plně vybavená kuchyně
Podkroví – sklad, předsíň, samostatné WC, prostorná koupelna a čtyřlůžková ložnice s přímým vstupem na balkon
Zahradní posezení u chaty a sportovní vyžití pro všechny apartmány je opravdu bohaté. Zahrada umožňuje jak sportovní vyžití (víceúčelové hřiště, trampolína, dětské zázemí, houpačky, venkovní bazén vyhřívaný tepelným čerpadlem) tak i odpočinek nebo posezení u krbu s udírnou.
Součástí naší nabídky je veškeré vnitřní i venkovní vybavení chaty. Vzhledem ke třem samostatným apartmánům je případné využití chaty opravdu bohaté a je možno jej libovolně kombinovat. Je vhodná nejen k privátnímu užívání a rodinné rekreaci, ale současně je možno chalupu i veřejně pronajímat, a to buď částečně nebo jako celek.
Lokalita, kde se chata nachází je vzdálena pouze šest kilometrů od rozcestí a parkoviště Hvězda, odkud je to dalších 6 km na vrchol Pradědu. Karlova Studánka, jejíž okolí se vyznačuje nejčistším vzduchem ve střední Evropě umožňuje návštěvu letních lázní s bazénem se nachází pouze 7 km od chaty. Na své si přijdou v létě zejména cyklisté, kterým začíná značená cyklotrasa hned vedle chaty. Samotná poloha chaty v nadmořské výšce 660 m.n.m. zajišťuje dobré sněhové podmínky pro zimní sporty. V okolí je několik desítek kilometrů upravovaných tréninkových běžkařských tratí, které jsou strojově upravovány. Nejbližší sjezdovka je v lyžařském areálu Annaberg vzdáleném autem tři kilometry.
Rád bych Vás tímto pozval na osobní prohlídku této zajímavé nemovitosti.

Základní údaje

Elektrický proud
400 V
Kanalizace
Vlastní ČOV
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
S vybavením
ID nemovitosti
369146
Stav objektu
Bezvadný
Celková plocha
3459m2
Užitná plocha
300m2
Plocha pozemku
3459m2
Poloha v obci
Klidná část obce
Foto - Zdeněk Šupina
Zdeněk Šupina
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Elite Reality

© 2024 Sousedé