Sousedé
(1/25)
Chata Nová Pec - Bělský vrch
4 300 000 Kč
ID nemovitosti:371739
Stav nemovitosti:Dobrý
Celková plocha:660 m2
Užitná plocha:80 m2
Plocha pozemku:660 m2
Datum aktualizace:2. ledna 2024
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Pro všechny milovníky Lipna a Šumavy nabízíme ke koupi zděnou rekreační chatu s vlastním pozemkem o celkové výměře 660 m.

Nemovitost se nachází v obci Nová Pec (lokalitě Bělský vrch), kterou jasně a přesně vystihuje heslo: „Šumava a Lipno na jednom místě...“ Obec je situovaná u horní (klidnější) části Lipenské vodní nádrže a zároveň je využívána jako jedno z výchozích míst pro šumavské výlety. Díky umístění je možné využívat objekt celoročně – v létě jako zázemí pro rybáře, houbaře, turisty a cykloturisty, v zimě pro běžecké i sjezdové lyžování na české i rakouské straně Šumavy.

Předmětem prodeje je zcela samostatná (z hlediska přístupu i zdrojů (elektřina, voda), katastrálně i stavebně – dispozičně) řadová chata postavená v roce 1978 a v roce 2006 částečně zrekonstruovaná.

Dispozice nemovitosti se zastavěnou plochou 43 m2 sestává v přízemí ze vstupní chodby (veranda), hlavní obytné místnosti s krbem a navazující kuchyní, centrální chodby se schodištěm do podkroví, koupelny se sprchovým koutem a WC.
V podkroví je prostorná ložnice, podesta a další prostor (využívaný jako úložný s možností vybudování menšího pokoje). Z podesty je vstup na západně orientovanou terasu s výhledem na zahradu a k Lipnu. Další možnost posezení nabízí terasa v přízemí u vstupu do chaty.

Vytápění je zajištěno teplovzdušnými kamny Bullerjan, případně krbem a kachlovými kamny. Jako zdroj pitné vody je využívána studna (vrt – 39 m) na vlastním pozemku. Kanalizace řešena jímkou. Chata je napojena na veřejný rozvod elektřiny s vlastním elektroměrem. Přístup k nemovitosti je z obecní komunikace.
Zahrada u chaty je z části osázená stromy a keři a nabízí dostatek soukromí i prostoru (např. pro vybudování zahradního sezení s ohništěm nebo krbem). Celý objekt je v průběžně udržovaném stavu, s možností okamžitého užívání, bez nároku na další investice.

Cca 180 metrů od chaty je na břehu Lipna malá pláž s pozvolným přístupem do vody a místem pro kotvení rybářské loďky.
Základní občanská vybavenost (obchod, Obecní úřad, pošta, restaurace) se nachází (stejně jako vlaková a autobusová zastávka) v Nové Peci.

Pro více informací, nebo v případě zájmu o prohlídku, mne prosím kontaktujte na níže uvedených kontaktech.

Základní údaje

Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
S vybavením
ID nemovitosti
371739
Stav objektu
Dobrý
Celková plocha
660m2
Užitná plocha
80m2
Plocha pozemku
660m2
Foto - Pavel Kantor
Pavel Kantor
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Dynamic

© 2024 Sousedé