Sousedé
(1/25)
2 990 000 Kč
Poznámka k ceně: Včetně provize RK
ID nemovitosti:2809
Stav nemovitosti:Dobrý
Celková plocha:1.199 m2
Užitná plocha:80 m2
Plocha pozemku:1.199 m2
Datum aktualizace:5. prosince 2022
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Nabízíme prodej historické roubené chalupy se zajímavou historií v Žamberecké pahorkatině v obci Litice nad Orlicí. Jedná se o chalupu z 18. století s pavlačí v hlubokém údolí Divoké Orlice, která se nachází na návsi přesně pod hradem Litice nad Orlicí. Dominantou objektu, sloužící původně jako hospoda v podhradí, je zachovalý průlezový kamenný komín s chlebovou pecí. Zastavěná plocha objektu je 105 m2 a náleží k němu vlastní pozemek o celkové výměře 1.199 m2. Dispozice: vstupní předsíň, obytná kuchyně, koupelna a tří pokoje. Z předsíně je rovněž vstup do kamenného sklepa s klenutým stropem a studánkou a schodiště na prostornou dvoupodlažní půdu. Vzhledem k původnímu účelu chalupy veškeré stropní trámy procházejí přes celou šířku objektu a vnitřní prostor netvoří žádná nosná stěna. Vnitřní dispozici je tedy možné jakkoli upravovat a přizpůsobit individuálním požadavkům. Chalupa je posledních 120 let v rodinném majetku a původně byla zakoupena od šlechtického rodu Parischů. Do objektu je zavedena elektřina a obecní vodovod. Odpady jsou svedeny do jímky. Nádherné místo pro milovníky krásné přírody, turistiky či vodáctví. V obci fungující restaurace. Svoji jedinečnou polohu obec umocňuje skutečností, že příjezdová komunikace v obci končí a není průjezdná. Zajímavostí je rovněž železniční trat s příjezdovým tunelem s délkou 264 m přímo v obci. Veškerá občanská vybavenost v okolních větších městech. Krátká dojezdová vzdálenost do lyžařských středisek Říčky v Orlických horách, Rokytnice v Orlických horách, Dlouhoňovice nebo Čenkovice. Pro bližší informace či domluvení termínu prohlídky prosím kontaktujte realitního makléře.

Základní údaje

Dopravní spojení
VlakSilnice
Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Způsob vytápění
Lokální - tuhá paliva
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
Bez vybavení
ID nemovitosti
2809
Stav objektu
Dobrý
Celková plocha
1199m2
Užitná plocha
80m2
Plocha sklepa
1m2
Plocha pozemku
1199m2
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Petr Pokorný
Petr Pokorný
Zobrazit
kontakt
Donetta reality s.r.o.

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2023 Sousedé