Sousedé
(1/17)
5 690 000 Kč
Poznámka k ceně: cena včetně provize RK a kompletního právního servisu
ID nemovitosti:2153371257
Stav nemovitosti:K rekonstrukci
Užitná plocha:370 m2
Plocha pozemku:66.753 m2
Počet místností:4
Sklep:ANO
Datum aktualizace:23. června 2023
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Nabízím k prodeji bývalý mlýn přímo u řeky Malše, 6 km od Kaplice a 5 km od hraničního přechodu Dolní Dvořiště.

Předmětem prodeje jsou 2 na sebe navazující domy s pozemky o výměře 66.753 m2. Menší dům má jedno nadzemní podlaží a dispozici 2+1 s velkou světnicí, menší ložnicí, kuchyní, koupelnou s WC, komorou a předsíní. Je zde také prostorná půda pod sedlovou střechou, kde je možné vestavět další 2-3 pokoje. Tento dům prošel částečnou rekonstrukcí, má nové betonové podlahy, obloženou koupelnu s přípravou na sprchový kout, dlažby v kuchyni a chodbě, nové rozvody elektřiny, omítky a opravený komín. Dům je napojený na elektřinu a obecní vodovod a na velký septik. Tento dům je po dokončení ideální na bydlení nebo rekreaci.

Druhá stavba blíž u řeky je podsklepená a má dvě nadzemní podlaží a podkroví pod sedlovou střechou. Má vybourané příčky a podlahy a je připravena na rekonstrukci dle záměrů nového majitele. Jedná se o ideální prostor pro penzion anebo velkou rodinu.

Součástí prodeje jsou pozemky v bezprostředním okolí nemovitosti, které mohou sloužit jako zahrada nebo parkoviště a navazující louky, které jsou do konce roku pronajaté místnímu zemědělci a které se kosí. K domu patří také část říčního břehu a les, který je vzdálený 5 min jízdy.

Kromě blízkého města Kaplice, kde najdete kompletní nabídku obchodů a služeb jste za 20 min. autem v Českém Krumlově, které je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v ČR. Údolí řeky Malše je také skvělým místem pro plánování výletů do Novohradských hor, Blanského lesa či jižních partií Šumavy. Turistické trasy v blízkém okolí vás zavedou k poutním místům Svatý Kámen nebo kostel Panny Marie Sněžné i hradním zříceninám Sokolčí, Pořešín a Louzek. Výhodou je také blízkost Rakouska - 60 km do Lince nebo 45 km do Gmundu. Doporučuji prohlídku!

Základní údaje

Příjezd
Zpevněný
Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Typ konstrukce
Zděná
WC
Splachovací
Okna
Dřevěná
ID nemovitosti
2153371257
Stav objektu
K rekonstrukci
Obytná plocha
100m2
Užitná plocha
370m2
Plocha sklepa
30m2
Plocha pozemku
66753m2
Místností
4
Počet sklepů
1
Poloha domu
4
Energetická náročnost
G (i)
Poloha v obci
Polosamota

Poloha na mapě

Foto - Pavlína Bolfová
Pavlína Bolfová
Zobrazit
kontakt
Pavlína Bolfová

© 2023 Sousedé