Sousedé
(1/23)
2 490 000 Kč
Poznámka k ceně: cena včetně realitních a právních služeb
ID nemovitosti:2022D
Stav nemovitosti:K rekonstrukci
Užitná plocha:98 m2
Plocha pozemku:1.533 m2
Počet místností:4
Datum vložení:starší půl roku
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Hledáte-li klid, prostředí hor a lesů, pak je tato nabídka určena právě Vám.
Ke koupi je přízemní zděný dům v údolí Nízkých Jeseníků v obci Dětřichov nad Bystřicí v blízkosti Slezské Harty.

Dům s č.p. 46 je dvojdomek, každý se svým č.p. a na samostatném LV. Dvojdomkem ušetříte za nákladech na topení.
Dispozičně je dům 3+1 s možností úpravy pěkné půdy s trámy na další byt či pokoje.

Nalézá se v blízkosti silnice směr Bruntál, Jeseník a Olomouc, Brno.
Ca. 100 letý dům je k REKONSTRUKCI s max. využitím dotací. Má sedlovou střechu. Je napojen na veřejný vodovod, ohřev vody el. boilerem, elektrickou síť 230 i 380 V, kanalizace – žumpa. . V kuchyni je elektrický sporák a vesnický smaltovaný sporák na tuhá paliva.
Vytápění ústřední na tuhá paliva a tím, že je dům dvojdomek, je vyhříván částečně sousedním domem. Spojovací zeď je hlavně u soc. zařízení a chodby, není tedy narušeno soukromí domu.

Přístup k domu vede přímo z hlavní komunikaci přes travnatý pozemek .
Po vstupu do romantického zádveří, je prostorná chodba ze které vstoupíte napravo do kuchyně, koupelny a WC. Nalevo je obývací pokoj a další 2 pokoje. Dále je technické zázemí kotel, vstup na půdu po dřevěných schodech a zadní vchod. Samostatný zadní vchod se zahradou a s dřevěnými schody na prostornou půdu, vybízí k vybudování dalšího podkrovního bytu či pokojů.
Chodba je průchozí do dvora a zadní zahrady. V půdorysech jsou uvedeny m2. Přes zadní vchod je dům bezbariérový.

Zahrada má 1 533m2. Rozdělím pozemku by vznikla další samostatná parcela ca.800 m2 viz. toto dokumentace. Územní plán obce se zpracovává

Dům je situován je na slunném místě, které si hned zamilujete. Nabízí instalaci slunečních kolektorů a tímto opět nižší náklady na provoz domu a také využití dotací. Je obklopen přírodou a říčkou Bystřice.

Po hlavní cestě se dostanete autem za 18 min. do Bruntálu a za 21 min. do Šternberka a za 35 min do Olomouce. Kolem domu vede cyklotrasa na vysílač Slunečná a dále na hřeben. Na přehradu Slezská Harta to je autem 16 min. Hrad Slovinec 21 min.

Malá obec žije bohatým kulturním i sportovním životem. Obec na říčce Bystřici je obklopená lesy, louky a sítí cyklotras dokola kolem. Má nový sportovní areál ( hřiště i tenisové, malou stěnu lezeckou, cvičební prvky….. V zimě se udržují 2 běžkařské stopy. Sjezdové lyžování také s večerním má Andělská Hora, Karlov, Kopřivná … .
V obci je obchod, škola, školka, pošta, vlakové nádraží, kulturní dům, kostel kde obec pořádá koncerty a jednou za 3 týdny jsou mše. Každoročně se koná pouť.

Významný je Přírodní park Údolí Bystřice. Chráněné území o rozloze 97 km2 bylo založeno za účelem zachování divokého údolí řeky Bystřice. Přírodní park zaujímá hluboké skalnaté údolí s kaňony a skalními ostrohy, menší rašeliniště, vlhké louky a kvalitní lesní porosty pralesovitého charakteru.
Další odkazy:www.strednimorava-tourism.czcs.w

Základní údaje

Dopravní spojení
AutobusVlakSilnice
Příjezd
ZpevněnýAsfalt
Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Způsob vytápění
Lokální - plynové
Typ konstrukce
Zděná
WC
Splachovací
Okna
Dřevěná
Vytápění podrobnosti
Plyn
ID nemovitosti
2022D
Stav objektu
K rekonstrukci
Užitná plocha
98m2
Plocha pozemku
1533m2
Místností
4
Poloha domu
3
Energetická náročnost
G (i)

Poloha na mapě

Foto - Natálie Novosádová
Natálie Novosádová
Zobrazit
kontakt
REALITY NOVOSÁDOVÁ

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2023 Sousedé