Sousedé
3 250 000 Kč
Poznámka k ceně: Včetně právního servisu, advokátní úschovy a provize realitní kanceláře.
ID nemovitosti:356883
Stav nemovitosti:Dobrý
Celková plocha:902 m2
Užitná plocha:171 m2
Plocha pozemku:902 m2
Datum aktualizace:9. srpna 2023
Energetická náročnostE ( )
Roční spotřeba energie177 kWh/m2

Popis nemovitosti

Chtěli byste mít chalupu v turisticky oblíbené oblasti? Jetřichovice leží na okraji Národního parku České Švýcarsko a jsou jeho turistickým centrem. Právě proto jsou oblíbeným turistickým cílem s výhodnou polohou pro mnohé výlety do okolí. Obec vznikla koncem 14. století v souvislosti s hradem Falkenštejnem. Blízké okolí Jetřichovic nebylo v roce 2022 přímo zasaženo požárem. Národní park i přes utrpěné škody nabízí množství rozmanitých možností trávení volného času.

Chalupa leží u paty jižního svahu u místní hlavní silnice spojující Dolní Chřibskou a Hřensko. Jedná se o podstávkovou roubenku s přístavbami kůlny a dřevníku. Vedle stavby je rovněž prostorná garáž a za domem do svahu zapuštěný zděný sklípek.
Pod pergolou si lze užít odpočinek spojený s grilováním a na zahradě na opačné straně domu je částečně zapuštěný bazén vybavený solinátorem, oddělený od pohledu ze silnice živým plotem. Dům včetně plotu prochází každé tři roky nátěrem.

Nemovitost nemá ústřední vytápění a je vytápěna dřevem. V obývacím pokoji jsou krbová kamna a funkční starožitná originální americká kamna značky Musgraves. Na chodbě jsou teplovzdušná kamna značky Bullerjan, která vyhřejí celou chalupu a to i v mrazivém období. V koupelně je lázeňský kotel na ohřev vody pro koupání.

Chalupa je prostorná, v klidu a pohodlí zde můžou společně trávit čas dvě až tři rodiny. V létě je možnost koupání jak na zahradě v bazénu, tak i v plaveckém bazénu u hotelu Bellevue a na přírodním koupališti v kempu Jetřichovice.
V okolí je mnoho turistických zajímavostí, zmínit můžeme např. Mariinu vyhlídku, Dolský mlýn či skalní hrad Šaunštejn. A samozřejmě lesy a skály. V okolí Jetřichovic je na pískovcových masivech a skalních věžích vyznačeno více než 700 lezeckých cest. Nedaleko je i oblíbené Hřensko, Edmundova a Divoká soutěska či Pravčická brána.

Roční provozní náklady (toto jsou náklady při využívání chalupy téměř každý víkend plus 3 týdny v kuse pro 2 rodiny):
- elektřina cca 7.000,-Kč
- voda cca 3.000,- Kč
- daň z nemovitosti cca 2.500,-Kč
- pojištění cca 4.000,-Kč

Dřevo pro vytápění na cca 5 sezón je možno získat pokácením stromů na pozemku (povolení je uděleno do konce tohoto vegetačního klidu, případně lze opětovně zažádat). Momentálně je u chalupy připravené suché dřevo na topení min. na 2 sezóny.

Dům je napojen na elektrickou síť, obecní vodovod a kanalizaci. Není tedy potřeba řešit vyvážení septiku nebo obsluhu čističky.

Součástí nabídky je větší část vybavení. Lokalita i samotné umístění nemovitosti společně tvoří jedinečné místo pro poklidné trávení volného času v blízkosti krásné přírody. Zároveň je zde značný potenciál pro pronájem chalupy. V obci jsou k dispozici nákupní možnosti, restaurace, kiosky s občerstvením a také pošta.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, kontaktujte nás prostřednictvím odpovědního formuláře a my se Vám ozveme pro domluvení termínu prohlídky.

Pozn: V případě více zájemců bude nemovitost prodána nejvýhodnější nabídce.

Základní údaje

Dopravní spojení
AutobusSilnice
Elektrický proud
230 V400 V
Kanalizace
Veřejná kanalizace
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Způsob vytápění
Lokální - tuhá paliva
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
S vybavením
ID nemovitosti
356883
Stav objektu
Dobrý
Celková plocha
902m2
Užitná plocha
171m2
Plocha pozemku
902m2
Energetická náročnost
E (i)
Poloha v obci
Klidná část obce
Foto - Aleš Zemek
Aleš Zemek
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Living

© 2023 Sousedé