Sousedé
(1/25)
3 200 000 Kč
Poznámka k ceně: včetně právního servisu, advokátní úschovy a provize realitní kanceláře
ID nemovitosti:342936
Stav nemovitosti:Špatný
Celková plocha:2.239 m2
Užitná plocha:200 m2
Plocha pozemku:2.239 m2
Sklep:ANO
Datum aktualizace:22. září 2022
Energetická náročnostG ( )

Popis nemovitosti

Hledáte klidné místo na venkově pro bydlení nebo rekreaci? Jste připraveni na náročnou rekonstrukci původního venkovského stavení? Nebo byste si raději na místě původních staveb postavili moderní dům či chalupu podle svých představ a možností?

Velenice u Zákup se nachází v kraji pískovcových skal mezi Kokořínskem a Lužickými horami v krajině polí a lesů.
Pozemek o výměře 2.239 metrů čtverečních se nachází na vyvýšeném místě na východním okraji obce a nabízí výhled na nedaleké Lužické hory a dostatek soukromí. Součástí nabídky jsou pozemky parc. č. 58 o výměře 918 m2 (součástí pozemku je stavba č.p. 65), pozemek parc. č. 60 o výměře 234 m2 (součástí pozemku je stavba bez čp.) a pozemek parc. č. 61o výměře 1.087 m2.

Hlavní stavbou je polopodstávková roubenka postavená v roce 1890 (z části hrázděná). Přízemí je zčásti roubené a zčásti zděné z pískovcových štuků. Patro je kombinace roubených a hrázděných prvků. I přes to, že zde proběhly určité rekonstrukční práce (v přízemí nová elektroinstalace včetně přípravy pro oběhové čerpadlo pro ústřední vytápění z krbových kamen s výměníkem, přívod a rozvody vody a odpadu), celková rekonstrukce domu bude nevyhnutelná a velmi náročná.

Zdrojem vody je ručně kopaná studna 45 metrů hluboká. Odpad je řešený žumpou. Obec má schválený projekt na připojení kanalizace.
Chalupa je vytápěna krbovými kamny a částečně také elektrickými přímotopy.
Dále se na pozemku nachází roubená stodola. Ta má viditelně narušenou statiku a možnosti její rekonstrukce jsou omezené. Vedle stodoly se nachází prostorný betonový sklep.

Přístup k nemovitosti je zajištěn po udržované asfaltové silnici s minimálním provozem.
Nejbližší větší obcí jsou Zákupy vzdálené zhruba 6 km. Okresní město Česká Lípa s kompletní občanskou vybaveností je vzdáleno 13 km. Z Prahy je to do Velenic cca 100 km a cesta sem potrvá přibližně hodinu a půl. Do obce zajíždí autobus.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, kontaktujte nás prostřednictvím odpovědního formuláře a my se Vám ozveme pro domluvení dalšího postupu či sjednání termínu prohlídky.

Pozn: V případě více zájemců bude nemovitost prodána nejvýhodnější nabídce.

Základní údaje

Dopravní spojení
AutobusSilnice
Elektrický proud
230 V
Kanalizace
Žumpa, septik
Způsob vytápění
Lokální - tuhá paliva
Typ konstrukce
Jiná
Vybavení bytu
Částečně vybaveno
ID nemovitosti
342936
Stav objektu
Špatný
Celková plocha
2239m2
Užitná plocha
200m2
Plocha sklepa
8m2
Plocha pozemku
2239m2
Počet sklepů
1
Energetická náročnost
G (i)
Poloha v obci
Klidná část obce
Foto - Aleš Zemek
Aleš Zemek
Zobrazit
kontakt
RE/MAX Living

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2022 Sousedé