Sousedé
(1/10)
Cena na dotaz
ID nemovitosti:87-5000
Plocha pozemku:2.738 m2
Datum aktualizace:9. listopadu 2022

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji jeden ze 3 pozemeků o celkové výměře 2738 m2 v katastrálním území Hloubětín. K pozemku náleží ještě přístupová cesta o velikosti 214 m2. Další pozemek je možné také domluvit s majiteli k odkoupení. Dle současného územního plánu jsou pozemky vedeny jako zahrádky (PZO). Vejde-li v platnost metropolitní plán (2-5 let), který označuje zónu jako zastavitelnou produkční lokalitu, bude pozemek veden jako typ území VN (Území sloužící pro umístění zařízení služeb a výroby všeho druhu, včetně skladu a skladovacích ploch).
Pozemky se nachází ve velmi klidné části plné zeleně, nedaleko ulice Kolbenova, na příjezdu od Černého Mostu. Díky svému umístění za zástavbou obchodů a služeb z jedné strany, vzrostlých stromů po stranách a náspu za zády, máte pocit, jako byste se ocitli na opuštěném ostrově. Pozemek je částečně oplocen a na přístupové cestě opatřen uzamykatelnou dvoukřídlou bránou. Pozemek je vhodný k vybudování několika zahrádek nebo podle metropolitního plánu a rozvoje lokality k vybudování firmy, obchodu či služeb což přesně definuje článek 62 Zastavitelná produkční lokalita. Pozemek se nachází v osídlené oblasti s napojením na veškeré inženýrské sítě včetně dopravní obslužnosti. Na pozemku je elektřina a voda. Ve spodní části pozemku je vodní pramen, jakýsi potůček, jehož vodu lze použít k zavlažování zahrad. V minulosti měla tato zahrádkářská osada 3 majitele, ale podle plochy je možné v tomto místě vybudovat až 15 malých zahrádek. V severní části pozemku, který je chráněn vysokým valem, vede železniční trať. Díky situování trati nad úrovní zahrad průjezd vlaku nijak neruší, ale je potřeba počítat s tím, že v určité vzdálenosti od trati je ochranné pásmo (trať a vysoké napětí). Pokud budete mít zájem využít tento prostor k rekreaci či vybudování zahrádky, je potřeba respektovat Pražské stavební předpisy (viz. § 69). Koupi těchto parcel je možné považovat za zajímavou investiční příležitost.
Metropolitní plán: Článek 62, Zastavitelná produkční lokalita plan.iprpraha.cz/cs/metropolitni-plan
(1) Hlavním využitím zastavitelné produkční lokality je průmyslové a logistické zázemí města s vyšší zátěží území. Lokality jsou vymezeny pro ochranu a rozvoj tohoto specifického určení.
(2) V zastavitelné produkční lokalitě je přípustné umisťovat budovy a jiné stavby pro průmyslovou a zemědělskou výrobu, skladování a distribuci zboží, obchod, služby, výzkum, administrativu, sport a rekreaci. Dále je přípustné umisťovat doplňkové stavby s těmito související, dopravní a technickou infrastrukturu, uliční prostranství a městské parky.
(3) V zastavitelné produkční lokalitě je nepřípustné umisťovat budovy a jiné stavby pro bydlení a občanskou vybavenost závažně omezující produkční využití lokality nebo vylučující potenciál produkčního využití sousedních ploch v lokalitě.

Základní údaje

Elektrický proud
230 V
ID nemovitosti
87-5000
Celková plocha
5667m2
Obytná plocha
5667m2
Užitná plocha
5667m2

Poloha na mapě

Foto - Martin Kovalik
Martin Kovalik
Zobrazit
kontakt
VOYTA reality s.r.o.

© 2024 Sousedé