Sousedé
(1/20)
15 500 000 Kč
Poznámka k ceně: cena vč. provize rk
ID nemovitosti:02957
Stav bytu:Dobrý
Vlastnictví:Družstevní
Užitná plocha:138 m2
Datum aktualizace:29. března 2023
Energetická náročnostD ( )

Popis nemovitosti

Gorazdova ulice je hranicí mezi Prahou 1 a 2, má v sobě to nejlepší z obou městských čtvrtí, neskutečnou historii a báječnou současnost. Je pojmenována podle biskupa pravoslavné církve, Gorazda. Vznikla ve středověku, kdy byla hlavní komunikací pod Emauzskou skálou. Po založení Nového Města zde vyrostla osada plavců dřeva a rybářů Podskalí.

A konkrétně v nárožním domě, který je postaven ve stylu historismu nabízíme ve čtvrtém patře k prodeji velký byt, v družstevním vlastnictví. Byt s výměrou 138m2 je koncipovaný jako 5+1. Čtyři pokoje jsou opravdu velké (13, 14, 30 a 32 m2) a jak bylo tehdy zvykem, jeden z pokojů byl určen pro služku (7 m2). Z něj dnes může být skvělá pracovna či šatna. Domy tehdy byly stavěny velkoryse, s poctivostí a nadšením. Atmosféru doby zachovaly ceněné prvky jako ozdobné zárubně vstupních dveří a dřevěné parkety na podlaze, samozřejmostí jsou vysoké stropy, i vysoká špaletová okna zasazená do dřevěného obložení a klasické, dřevěné dvoukřídlé dveře. Dále je zde koupelna s vanou, samostatná toaleta a praktická spíž. Byt je kontinuálně udržován v dobrém stavu a při rekonstrukci je případně možné využít i komínu, pokud například sníte o večerech u kamen a hřejivé atmosféře. Okna bytu směřují do klidného dvora a na Gorazdovu ulici.

Dům ve kterém bydlel dříve spisovatel Eduard Bass a po něm Jan Drda. A jak to vypadá s tímhle skvostným, 130 let starým domem dnes? O dům se stará dobře fungující bytové družstvo. Dům je v dobrém stavu, ale v nejbližší budoucnosti do něj bude postupně investováno a to jak kdo interiéru tak do exteriéru. Bližší informace vám sdělíme rádi po telefonu.

Lidem, kteří milují Prahu asi nemusíme říkat, na jak skvělém místě se byt nachází, zmíníme tedy jen, že vašimi sousedy budou Tančící dům a Mánes, probouzet se budete u Vltavy, za rohem je pekárna místního pana Zoulka, kaváren a restaurací na každý den v měsíci jedna. Budete bydlet na místě, kde stará Praha žije v symbióze s tou současnou a nebojí se budoucnosti.

Byt je zatím v družstevním vlastnictví a jeho koupi lze financovat prostřednictvím hypotéky pouze zaručením jinou nemovitostí. Byt je prodávaný za 15.500.000,- včetně provize a právního servisu. Zbývající anuita činí 1,1 mil Kč a je splácena formou měsíčních splátek (5.800,-Kč). Zálohy na služby a správu domu 5.000,-Kč. Doporučujeme osobní prohlídku bytu, kterých se v Praze moc nenabízí a na prohlídce se můžeme domluvit kdykoliv.

Základní údaje

Dopravní spojení
MHD
Parkování
Parkování na ulici
Zavedené inž. sítě
Plyn
Zdroj vody
Veřejný vodovod
Typ konstrukce
Zděná
ID nemovitosti
02957
Vlastnictví
Družstevní
Stav objektu
Dobrý
Obytná plocha
138m2
Užitná plocha
138m2
Patro
4. patro
Energetická náročnost
D (i)

Poloha na mapě

Foto - Myšák reality
Myšák reality
Zobrazit
kontakt
Myšák Reality

Kontaktovat prodejce

code
Opiš kód z obrázku:
zpracováním osobních údajů

Tímto, v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním zadaných údajů (jméno, telefon, e-mail, ip adresa) společnosti Český Internet s.r.o., IČO: 26113571, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice, 370 04 (správce dat), za účelem předání dotazu z tohoto formuláře Vámi vybranému inzerentovi a zpětného kontaktování mé osoby. Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců.
Informace předané tímto formulářem budou uloženy v databázi správce maximálně po dobu 10 let. Odvolání souhlasu s uložením a zpracováním poskytnutých dat lze e-mailem na osobniudaje@ci.cz. V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde

© 2023 Sousedé